Blog firmowy? Dobra praktyka

By | 14:17 Leave a Comment
Pokazywanie najlepszych praktyk komunikacji firm z klientami i promocja blogów jako wartościowego narzędzia, które temu służy – to dlatego Dominik Kaznowski, autor bloga na temat blogów firmowych organizuje po raz piąty konkurs na najlepszy blog firmowy roku. Za dużo tu słowa „blog”? Wydaje się, że nie, bo to narzędzie komunikacji, które zasługuje na wyróżnienie.

Powodów do organizowania konkursu Kaznowski ma kilka. Biorąc na warsztat twarde dane:
83% firm piszących blogi uważa, że prowadzenie bloga podnosi wiarygodność firmy,
50% firm prowadzących blogi dodaje przynajmniej jeden wpis w tygodniu,
co piąta blogująca firma prowadzi więcej niż jeden blog.

Kaznowski uważa, że blog – dzięki temu, że może być komentowany, pozwala poznać prawdziwe opinie ludzi. A przytoczone wyżej liczby pokazują, że coraz więcej firm dostrzega zalety bloga jako skutecznego narzędzia komunikacji. Potwierdza to też fakt, że do 5. edycji konkursu zgłoszono rekordowe 143 blogi firmowe (głównie małych i średnich firm).

Najlepszy blog roku wybierali do tej pory studenci kierunków związanych z komunikacją społeczną i dziennikarstwem Uniwersytetu Wrocławskiego (gdzie Dominik Kaznowski wykłada). W tym roku będzie inaczej i jury utworzą studenci Nowych Mediów warszawskiego Collegium Civitas. Głównym kryterium oceny jest w organizowanym przez Kaznowskiego konkursie przełamywanie stereotypu komunikacji przez firmy.
Wszyscy zainteresowani tematyką blogów firmowych mogą 15 stycznia (wtorek) wziąć udział w specjalnym seminarium poświęconemu firmowej blogosferze. W warszawskim Collegium Civitas zostanie rozstrzygnięty wtedy konkurs na najlepszy blog 2012 roku. Ale to nie wszystko – uczestnicy będą mieli również szansę zapoznania się z czwartą falą badania blogów firmowych oraz wysłuchania wystąpień praktyków PR i marketingu, którzy wykorzystują media społecznościowe w komunikacji. Seminarium będzie też dobrą okazją do wymiany doświadczeń między osobami prowadzącymi blogi firmowe (szczegółowe informacje pod adresem: http://blogifirmowe.wordpress.com/).
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: