Pół roku z „Custom News”

By | 17:41 Leave a Comment

„Wychodząc naprzeciw medialnej rewolucji proponujemy CUSTOM NEWS – newsletter branży CP” – pisaliśmy w zapowiedzi do pierwszego wydania naszego newslettera. Nie zdążyliśmy się obejrzeć, a w ręce czytelników trafia już szósty numer! Zachęcamy do lektury nowego „Custom News” w dniu jego pierwszego, połówkowego jubileuszu.


Wszystkim, którzy zamierzają powołać do życia nowe wydawnictwo polecamy nasz tradycyjny poradnik. Tym razem poświęcamy w nim miejsce na praktyczne podejście do etapu planowania pisma. A w zasadzie do robienia planu planu, projektu do projektu. To podstawa udanej realizacji firmowego wydawnictwa, dlatego żeby cały proces przebiegł sprawnie, warto odpowiedzieć sobie na kilka kluczowych pytań. Po co? Z kim? Jak? Za co? Rozwiązanie tych zagadek na wstępie pomoże nam osiągnąć sukces na finiszu prac nad magazynem. Kiedy zadowoleni z siebie będziemy przeglądać kolejne wydania biuletynu firmowego.  
 
 

Nasze zadowolenie będzie tym większe, im więcej redaktorów uda nam się zwerbować spośród pracowników do redakcji firmowego pisma. Są wyjątkowo oporni? Bronią się rękoma i długopisami przed postawieniem choćby przecinka w naszej gazecie? Jest sposób, aby przełamać ich opór. Dajmy im swobodę działania, po prostu. Nie rzucajmy ich od razu na głębokie wody poważnych artykułów, wywiadów, analiz. Zacznijmy spokojnie, z dużą dozą wolności. Felieton i komentarz wydają się być dobrymi tekstami na rozpoczęcie redakcyjnej kariery. Dlaczego? Wyjaśnienie na stronach „Custom News”.

Świętując swój pierwszy, mały jubileusz, postanowiliśmy też wejść w skórę osoby, która dopiero zaczyna swoją przygodę z branżą i może gubić się w gąszczu customowych definicji. Proponujemy podręczny alfabet prasy firmowej, który pozwoli zrozumieć, dlaczego konwergencja mediów wymusza tworzenie interaktywnych, lepkich, zoptymalizowanych treści

W numerze nie zabraknie też tradycyjnego przeglądu branży – co się wydarzyło, kto co powiedział, co się zmienia? – odpowiedzi w naszym newsletterze. W dniu jego pierwszego, połówkowego jubileuszu, życzymy sobie, aby każde kolejne wydanie budziło w naszych czytelnikach jeszcze większą ciekawość i przynosiło im coraz więcej praktycznej wiedzy.

Niech się spełnia… Przyjemnej lektury!
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: