Dobry kwartał dla tabletów

By | 18:12 Leave a Comment
Tabletowa ekspansja na rynek trwa. W tym roku w Polsce mogą do rąk konsumentów trafić 2 miliony tych urządzeń.

Na koniec ubiegłego tygodnia firma IDC opublikowała raport, w którym przedstawia dotychczasową sprzedaż tabletów, a także prognozy na kolejne kwartały. W pierwszym kwartale tego roku sprzedano ponad 375 tys. tabletów.  To ponad cztery razy więcej niż takim samym okresie roku ubiegłego. Zdaniem analityków IDC przez cały rok 2013 nabywców może znaleźć ok. 1,8 mln tabletów. Te dane pokazują, iż tabletowa rewolucja w naszym kraju rozwija się coraz intensywniej.  Oczywiście nasycenie tymi urządzeniami nie jest jeszcze tak duże, by tylko za pomocą nich budować szeroki zasięg. Ale w wybranych grupach te urządzenia już dziś się sprawdzają.

Motywem rozwoju rynku tabletów jest spadająca cena urządzeń. Oprócz topowych produktów Apple i Samsunga na rynku jest coraz więcej produktów z ceną poniżej 1000 zł. Są one coraz bardziej rozwinięte technicznie. Warto także przypomnieć, iż w ubiegłym roku do sprzedaży tablety wprowadziły sieci hipermarketów. Tam urządzenia w promocjach można było nabyć za ok 300-400 zł.  Jednak polskim królem sprzedaży jest Samsung. Jak wynika z analiz IDC, sprzedał on ponad 100 000 swoich urządzeń w pierwszym kwartale.

Cały czas otwarta zostaje kwestia funkcjonalności tych urządzeń oraz jak będą z nich korzystać konsumenci. O możliwościach, jakie dają tablety custom publishingowi, pisaliśmy tutaj.
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: