Którędy do rąk czytelnika?

By | 11:30 Leave a Comment

Odpowiedź przynosi najnowsze wydanie newslettera „Custom News”, poświęconego mediom i komunikacji firmowej. W numerze pokazujemy, na co zwrócić uwagę, by skutecznie docierać z wewnętrznymi wydawnictwami do ich odbiorców.


Skutecznemu docieraniu do rąk czytelników poświęcony jest temat numeru kwietniowego „CN”. Piszemy w nim, że by firmowa gazeta spełniała wszystkie swoje funkcje – informacyjną, integrującą, edukacyjną – musi skutecznie docierać do jej odbiorców. To szczególnie ważne w świetle ostatnich badań Weber Shandwick, które pokazały, że pracownicy są w stanie bronić swojej firmy w kontaktach z innymi, ale tak naprawdę… niewiele o swojej firmie wiedzą. To dowód na konieczność komunikowania i prawidłowego zorganizowania wewnętrznego obiegu informacji. Dlatego w temacie numeru radzimy, by docierać do każdego pracownika, korzystać z różnych narzędzi komunikacji, pamiętać o zasadzie przyzwyczajenia i weryfikować skuteczność naszych dystrybucyjnych działań.
Z racji tego, że przed nami Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich (23 kwietnia), kolejne strony zawierają treści osadzone właśnie w tym kontekście. Po pierwsze polecamy książki niezbędne w szlifowaniu redakcyjnego warsztatu. Wiedząc, że content to podstawa firmowej prasy, sugerujemy, gdzie szukać wskazówek, jak produkować ten najwyższej jakości. Po drugie nawiązujemy do sytuacji, kiedy sięgamy w wewnętrznych wydawnictwach po treści opublikowane w innych gazetach lub zamieszczone w internecie. Przy tej okazji wyjaśniamy, jak cytować zewnętrzne materiały, by nie narazić się na konsekwencje prawne.

Na zakończenie tradycyjna porcja wydarzeń z branży. Tym razem słów kilka m.in. o wpływie sieci na nasz humor, obopólnej wymianie w Custom Publishingu i You Tube’ie jako narzędziu, które generuje najbardziej wartościowe wizyty internautów.Mamy nadzieję, że kwietniowy „CN” będzie przyjemną lekturą na zbliżające się wielkanocne dni. Z tej okazji niespodzianka na ostatniej stronie – koniecznie zajrzyjcie!AG


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: