Nowe Custom News

By | 13:34 Leave a Comment

Ukazał się pierwszy tegoroczny numer naszego newslettera o firmowej komunikacji. Główny temat poświęciliśmy oznaczaniu przez pracowników miejsca pracy w mediach społecznościowych.


Realizujemy temat, który w ramach naszego konkursu przesłała jedna z czytelniczek Custom News. Korzyści płynące z oznaczania miejsca pracy w mediach społecznościowych odnoszą się głównie do pracowników. Firma może w tym wypadku ponieść wiele strat, szczególnie w sferze wizerunkowej. Warto więc tę kwestię uregulować prawnie np. odpowiednim zapisem w umowie. Można też stworzyć kodeks dobrych zachowań na zewnątrz firmy. Więcej przeczytacie w temacie numeru.
 
Pinterest zyskuje coraz szersza popularność. Stał się już trzecim najchętniej odwiedzanym portalem społecznościowym na świecie. Dostrzegły to również firmy, które rozpoczynają na nim swoje kampanie marketingowe. Mogą one odnieść ogromny sukces. Z badań firmy QuickSprout wynika, że Pinterest jest znacznie efektywniejszy w promowaniu produktów niż Facebook i Twitter. Szczególnie jeżeli odbiorcą kampanii są kobiety.
http://www.mediateqa.pl/newsletter/nr26/

W pierwszym numerze newslettera radzimy jak stworzyć skuteczną i spójną strategię content marketingową w małej firmie. Myślicie, że marketing treści nie jest dla Was? Mylicie się! Content Marketing doskonale sprawdza się w promowaniu małych firm. A w dodatku nie wymaga wygórowanych budżetów.

W sekcji „NEWS” prezentujemy wyniki badań dotyczących obecności największych polskich firm na YouTube. Omawiamy także nowe zjawisko – multiscreening. Okazuje się, że nie wystarczy nam już korzystanie z jednego medium. Współczesnego człowieka charakteryzuje symultaniczny odbiór informacji – poprzez telewizję, laptop, smartfon. Przyglądamy się także zmianom w polskim czytelnictwie prasy. Coraz więcej z nas sięga po wydawnictwa firmowe.

Jak co miesiąc zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie dla czytelników. Do wygrania książka „Blog. Pisz, kreuj, zarabiaj”, z której możecie poznać sposoby na efektywne prowadzenie bloga.
 
(RW)
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: